Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Grecja: Tysiące osób na ulicach świętowało zaprzysiężenie rządu. Premier Tsipras rozpoczyna walkę z Troiką - historyczne dni dla europejskiej lewicy

Nie dla Trojki! - Świętowanie zwycięstwa SYRIZY 26 stycznia 2015

W poniedziałek 26 stycznia tysiące ludzi na ulicach greckich miast świętowało zwycięstwo radykalnie lewicowej Syrizy i zaprzysiężenie Alexisa Tsiprasa, na nowego premiera Grecji.
 
40-letni Tsipras jest najmłodszym premierem w historii Grecji i pierwszym ateistą na tym stanowisku - jako pierwszy nie odwołał się do Boga podczas zaprzysiężenia. Stwierdził za to że "Zawsze będę służył greckiemu ludowi".
 
Tsipras, który w młodości działał w Komunistycznej Młodzieży Grecji, jest pierwszym premierem Grecji wywodzącym się z ruchu komunistycznego od czasów Nikosa Zachariadisa i Dimitrosa Partsalidisa - przewodzącym tymczasowemu rządowi w czasie wojny domowej w Grecji ponad 65 lat temu.
 
Naturalny koalicjant SYRIZY, Komunistyczna Partia Grecji, w sekciarski sposób odmówiła rozmów koalicyjnych, stwerdziając, że rząd SYRIZY, niezależnie od tego czy SYRIZA będzie rządzić sama, czy w koalicji, będzie rządem zdrady i ustępst wobec wielkiego kapitału i UE.
 
Tym samym, nie chcąc wchodzić w koalicję z partiami wielkiego kapitału ND i PASOKiem, ani też z neonazistowskim Złotym Świtem - SYRIZie zostały dwie małe partie do koalicji - centrolewicowa Rzeka i konserwatywno-populistyczni i sprzeciwiający się memorandum i polityce cięć Niezależni Grecy (ANEL). Przedstawiciele Rzeki odmówili poparcia, zaoferował je natomiast lider Niezależnych Greków Panos Kammenos.
 
Zwycięstwo SYRIZY i sformowanie rządu jest epokowym, historycznym wydarzeniem dla światowej lewicy. Jeśli PODEMOS, partia o podobnym programie co SYRIZA, która powstała na początku 2014 r. i wybija się na prowadzenie w wyborach, zwycięży 20 grudnia w Hiszpanii, to powstanie sojusz państw opozycyjnych wobec dyktatury finansjery i kapitału. Rok 2015 może być punktem zwrotnym w historii świata.
 
Nie przypadkiem głównym okrzykiem tłumu świętującego w Atenach zwycięstwo SYRIZY było hasło;
 
SYRIZA!, PODEMOS! - VENCEREMOS!
 

See video
Portret użytkownika Bonpo
 #

Skoro na rodzimym podwórku mogę  jedynie ,, świętować " niebyt prawdziwej lewicy i marzyć o polskiej Syrizie , mam nadzieję , że ów zdumiewający grecki przełom , będzie kamyczkiem wywołującym lawinę zmiatającą do szczętu kapitalistyczną zgniliznę i zarazę , która niestety ma się bardzo dobrze w pozostałej części Europy i ,,rozdaje swe antyludzkie karty ,, .Nam nie są najpotrzebniejsze cztery banki , cztery apteki i cztery przybytki pt.,,alkohole 24 h,, w promieniu stu metrów .Ludzie gnieceni kapitalistycznym buciorem , wiedzą najlepiej , co im odebrano , kim uczyniono i czego im potrzeba.
Zatem do dzieła Syrizo ! Czas najwyższy na  posprzątanie tego syfu !

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów