Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 38 gości.

PPS i OPZZ przygotują ustawę o Rzeczniku Praw Pracowniczych

OPZZ.jpg

Polska Partia Socjalistyczna i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zamierzają opracować obywatelski projekt ustawy o Rzeczniku Praw Pracowniczych (RPP) – informuje Dziennik Trybuna. Wstępem do prac będzie organizowana 31 stycznia (najbliższa sobota) w warszawskiej siedzibie OPZZ konferencja.
 
Rzecznik Praw Pracowniczych, jak twierdzą związkowcy i socjaliści, miałby być państwową instytucją stojącą na straży uprawnień ludzi pracy, a przynajmniej tych ich resztek, jakie dziki polski kapitalizm nie zdołał zniszczyć. W zamyśle ma on też reprezentować bezrobotnych. Jego kompetencje najprawdopodobniej będą podobne jak w przypadku Rzecznika Praw Obywatelskich tudzież Rzecznika Praw Dziecka. Pomysłodawcy argumentują, że rzesze polskich pracowników i bezrobotnych nie mają państwowej instytucji, która broniłaby ich praw, coraz częściej łamanych i omijanych przez kapitalistów, np. poprzez stosowanie umów śmieciowych.
 
Należy przewidywać, że przeciwko utworzeniu instytucji RPP protestowali będą polscy kapitaliści zrzeszeni w takich organizacjach jak BCC czy Lewiatan. Na inicjatywę PPS i OPZZ przychylnym okiem raczej nie spojrzą też posłowie PO i PSL.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA