Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Powiększenie tarnobrzeskiej SSE

sse.jpg

Rada Ministrów znowelizowała rozporządzenie w sprawie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN powiększając ją tym samym o  43,74 ha, z czego 0,64 ha to grunty prywatne. Po zmianie całkowity rozmiar strefy wyniesie 1720,9 ha.

Tereny włączone do SSE leżą w Radomiu, Tarnobrzegu, Jaśle oraz w gminie Nowa Dęba. Przewiduje się inwestycje na tych terenach w wysokości 456,8 mln zł. Nowelizacja rozporządzenia została ciepło przyjęta przez władze gmin oraz przez mazowiecki i podkarpacki zarząd wojewódzki.

Jednakże wesołą wiadomością jest to jedynie dla przedsiębiorców, którzy uzyskując zezwolenie na działalność w SSE dostają liczne ulgi podatkowe i pomoc z pieniędzy publicznych. Dla pracowników oznacza to tyle co nisko płatną pracę w przedsiębiorstwach tam się znajdujących ponieważ niejednokrotnie również prawa wolności związków zawodowych bywają zawieszane w strefie. Co więcej takie strefy generują wzrost nierówności społecznych wynikających bezpośrednio ze wzrostu zarobków przedsiębiorców nieobłożonych podatkami względem pracowników, którzy dostają niskie pensje nawet jak na polskie standardy.

Społeczność

LENIN