Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 30 gości.

SLD stanęło za górnikami - zarząd JSW do dymisji

JSW

SLD zaapelowało do premier Ewy Kopacz o odwołanie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jest to reakcja na kolejny już strajk górniczy - strajk, który zdążył doświadczyć policyjnych pałek oraz broni palnej ze strony kapitalistycznego reżimu (o czym Redakcja "Władzy Rad" pisała w dniu 3.II.15).

Według rzecznika partii - Dariusza Jońskiego - głównym problemem, z którym boryka się spółka, jest jej zarząd - a konkretnie brak kompetencji w zarządzaniu kopalniami.

"Pogrążył ją skarb państwa, a właściwie minister, który za to odpowiada" - stwierdził poseł. - "Od momentu prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej skarb państwa traktował ją jako dojną krowę. 5,5 mld zł i wszystkie dywidendy przekazano z niej do budżetu. Także polityka kadrowa pozostawia wiele do życzenia. Prezesem spółki został człowiek, który jest zwykłym urzędnikiem, człowiek, który nie potrafi rozmawiać, szukać kompromisu". - Stąd też naturalną reakcją w tej sytuacji winno być natychmiastowe odwołanie zarządu.

Zdaniem posła SLD Wincentego Elsnera rząd najzwyczajniej wykorzystywał zyski płynące z kopalni do zapychania dziury budżetowej. - "Czas koniunktury w przemyśle węglowym nie został wykorzystany. Te pieniądze nie zostały w przedsiębiorstwie, aby je przygotować na trudny czas, który teraz nastąpił" - stwierdził. Przypomniał również, że co roku zwracał uwagę na ten problem urzędującemu ministrowi finansów - najpierw Jackowi Rostowskiemu, a następnie Mateuszowi Szczurkowi.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001