Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

"Mesjasz" ogłasza swój program wyborczy i atakuje związkowców

Palikot

Janusz Palikot rozpoczął swoją kampanię wyborczą typowo neoliberalnymi hasłami.
 
Zamierza on między innymi sprywatyzować system ubezpieczeń społecznych. Palikot tłumaczy, że w ten sposób państwo zaoszczędzi „10 mld zł, które co roku wydajemy na niepotrzebną infrastrukturę ZUS i KRUS”. Kandydat na prezydenta proponuje wprowadzenie emerytury obywatelskiej na poziomie 2 tys. złotych. Resztę świadczeń przyszli emeryci otrzymywaliby od prywatnych ubezpieczycieli, do których składki byłyby odprowadzane dobrowolnie.
 
Przywódca TR twierdzi, że sposobem na walkę z bezrobociem wśród młodych jest zachęcanie ich do tworzenia własnych firm i zwiększenie nakładów na inkubatory przedsiębiorczości.
 
Jak przystało na pupilka burżuazji, Palikot atakował związkowców: "Chcę powiedzieć darmozjadom ze związków zawodowych, którzy wyciągają kolejne miliardy z polskiego budżetu od bardzo słabego rządu i słabej premier Ewy Kopacz: możemy te pieniądze wykorzystać lepiej."
 
Podczas wystąpienia inauguracyjnego chwalił się również swoją success story: "Moje życie było i jest absolutnie wyjątkowe. Miałem 24 lata, gdy zostałem milionerem i zbudowałem pierwszą fabrykę. Pochodzę z domu, w którym rodzice mieli średnie wykształcenie. Pracowałem w Polskiej Akademii Nauk, napisałem kilka książek, osiem czy dziewięć. Mówię w kilku językach. Stworzyłem partię jako jeden z niewielu polityków od początku i wprowadziłem 40 posłów do Sejmu" .
 
Twój Ruch ma obecnie 15 posłów i poparcie poniżej progu wyborczego.

Społeczność

Obama rev