Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Drugi dzień protestu pod kancelarią premiera

rolnicy.jpg

Pod Kancelarią Premiera powstało „zielone miasteczko”. Blisko 100 rolników było obecnych dzisiaj na drugim dniu protestu. Kilkudziesięciu z nich zadecydowało o kontynuacji protestu nocą- w tym celu rozstawiono namioty.

Rolnicy domagają się spotkania z Ewą Kopacz i wypłacenia odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wprowadzenia odpowiednich przepisów uniemożliwiających sprzedaży ziemi firmom i osobom spoza kraju. Protestujący zapowiedzieli, że nie odejdą spod kancelarii aż nie dojdzie do dialogu z panią premier jak zapewnia  Edward Kosmal- przewodniczący zgromadzenia.

Rolnicy przygotowali się na ewentualne długie oczekiwanie na reakcję rządu. Zorganizowali kuchnię polową oraz ciepłe odzienie.

Portret użytkownika Bonpo
 #

Być  może   zostanę  wzięty  na  obcasy ,  lecz  podążając  nadal  rozumowaniem  górniczo -  rolniczym ; winniśmy  WSZYSCY  zgromadzić  się  przed  budynkiem  Sejmu  oraz  kancelarią  premiera  i   jak oni;  krzyczeć , wymachiwać  zwiniętymi  w  kułak  dłońmi  i  nie  tylko , rozbić  namioty ,  koczować i   domagać  się  "  swego " . Co  to  ma  znaczyć ? ,  iż  tylko  Wam  panowie  zajmujący  się  uprawą   roli  czy  pracujący w  kopalni ;  kapitalistyczny  raj  daje  w  dupę ?  Otóż   nie  tylko  Wam  i  nie  jesteście  jedyną  ,  uprzywilejowaną do  prostestów   grupą  zawodową . Nie  wiem  czy  w  paroksyzmie  dużego  stężenia  adrenaliny we  krwi  -  w   ogóle  o  tym myślicie .
Polska  ,  to  nie  tylko  Wy  ,  to  także  " My "  ;  pozostała  część   społeczeństwa ,  któremu  25  lat  panowania   kapitalistycznego  totalitaryzmu ; w  równym  stopniu  co  Wam ;  dało  i  daje  solidnie  popalić .
Co  mają  powiedzieć   wyrobnicy  prowadzący  "Tir-y " i  ludzie  zarabiający  na  chleb  siedząc długie  godziny  " za  kółkiem " ,  którym  po  prostu uniemożliwiacie  pracę  i  pakujecie  w  totalny  kanał  ,  gdyż jaśnie  pana  hrabiego - właściciela  najemnych  niewolników -  nie  interesują  zablokowane  przez  Was  drogi ;  a   dostarczony  na  czas  -  towar   oraz  osiągnięty   z  tego  tytułu  zysk . I nic  więcej !  Niestety  samochody  niczym  w  komedii  o  "  Fantomasie " ; jeszcze   nie  potrafią  wznieść  się  w   powietrze.
Pomyślcie  o  ludziach ,  równie  ciężko  tyrających  jak Wy ;  którym  odbieracie  środki  do  życia  . Traktor  służy  do  prac  na  roli   a  nie do  rajdów   po  drogach  i  tworzenia  ruchomych  barykad  .  Z  dróg  korzystają  ludzie  ,  którzy  jazdą  zarabiają  na  utrzymanie  swych  rodzin .Powinniście  to  akurat  zrozumieć  ;  bowiem  etos  rodzinny  wśród  klasy  górniczej  i  rolniczej  -  jest  wciąż   mocny i tradycyjny  .

 
Portret użytkownika tres
 #

Bompo przedstawił klasyczne neoliberalno-prawicowe rozumowanie w którym winne są "brudasy" które protestują a kryterium podziału społeczeństwa jest to że jedni krzyczą i domagają się swego a inni nie ale przynależność do klasy społecznej.Nie zgadzamy się z tym.
 
Dla marksistów kryteriów podziału jest podział klasowy i kiedy chłopi występują przeciwko burżuazyjnym władzom i wielkiemu kapitałowi - protesty wymierzone są w wielki kapitał , grodzący wieś, marksiści popierają chłopów ze względu za możliwe korzyści dla proletariatu w postaci ewentualnego sojuszu robotniczo-chłopskiego
 
Marksistowski program wobec wsi:
 
http://www.1917.net.pl/node/17162
 
  Należy zauważyć, że polityka będzie różna w stosunku do różnych kategorii chłopstwa. Lenin wyróżniał 3 grupy społeczne na wsi, które należy wspierać – proletariat rolny (utrzymujący się z pracy najemnej, nieposiadający środków produkcji), chłopów parcelowych (utrzymujący się częściowo z pracy najemnej, częściowo z własnego gospodarstwa) i „biedniaków” (utrzymujący się z własnego gospodarstwa, nienajmujący siły roboczej)[12]. Wobec „średniaków” (posiadają własne gospodarstwo, które obok środków na wyżywienie rodziny stale wytwarza nadwyżki; część wykorzystuje pracę najemną) należy stosować politykę neutralizacji (tj. zapewnienia „aby [ta warstwa] była neutralna w walce między proletariatem a burżuazją. Wahania tej warstwy będą nieuniknione między jedną a drugą stroną”[13]). Natomiast wobec bogatych chłopów stale wykorzystujących pracę najemną należy prowadzić  długą i przewlekłą walkę, lecz również nie wywłaszczenie (ze względu na ciągle jeszcze niski poziom techniczny takich gospodarstw). Jedynie wielko powierzchniowe gospodarstwa kapitalistyczne należy wywłaszczyć, tj. znacjonalizować – dokładnie tak samo jak fabrykę lub kopalnię.      Drobne gospodarstwa będą mogły liczyć na wiele korzyści – likwidacja lichwiarskiego zadłużenia (możliwe dzięki oddaniu sektora bankowego pod kontrolę władzy robotniczej), możliwość korzystania z maszyn i sprzętu wielkich wywłaszczonych gospodarstw itd.

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

Neoiberalno - burżuazyjne podejście ? , zatem jak nazwiesz dwie lub trzy  wypasione fury stojące przed domami  na większości wiejskich podwórek ? To jest  oznaka owej straszliwej , rolniczej nędzy ?
Powtarzam , zablokujmy wszyscy  drogi i róbmy dym bowiem nie ma równych i równiejszych w kapitalistycznym syfie.
Drogi nie są miejscem do protestów  i możesz mnie nazywać jak chcesz , lecz nie godzę się na to , by ludzie ciężko tyrający ,,za kółkiem ,, , byli unicestwiani zawodowo przez innych.To jest neoliberalizm a nie ludzka świadomość krzywdy drugiego człowieka .Stałeś kiedyś 48 godzin w kolejce na odprawę  Bezledach , w morderczym upale  , za przeproszeniem  nieswieży ,śmierdzący i załatwiający swe potrzeby fizjologiczne w pobliskich zaroślach przypominających raczej jeden zbiorowy szalet ?  Porozmawiaj z chłopakami ,, z szoferki " , a dowiesz się więcej szczegółów na temat ich położenia i jak się czują , nie mogąc pracować .Oni też mają żony i dzieci .Marks i Lenin , nie byliby tym bynajmniej zachwyceni .

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

Towarzyszu Tres , zabrakło mocy na merytoryczną polemikę ? Czy też istnieje jedyna słuszna racja ? Prawda Tow.Tresa  , plus cytat niczym  ,, badacze Biblii ,, , z klasyka i ,, burżuj - neoliberał ,, Bonpo , może spadać.
To zakrawa na kpinę z zdrowego rozsądku oraz działania opresyjne .
Słabo , jak mawia młodzież .Imputowanie mi burżuazyjno - neoliberalnej proweniencji    zasługuje na miano przegięcia pały , i to na ,, maksa ,, . Towarzyszu Tres , przegięliście .Ponieważ szanuję portal oraz Redakcję WR ,mimo braku możliwości jakiejkolwiek dyskusji , do której notabene odbiera mi się prawo , potraktuję tę okoliczność jako niefortunny incydent.Nie stawiam oblicza Lenina na ołtarzu i nie  klękam przed nim a analizuję i weryfikuję jego poglądy , z  którymi w większości się zgadzam zaś niektóre są po prostu nie do przyjęcia.
Czy za zdolność krytycznego myślenia , wylatuje się stąd jak z portalu KMP?  
Jestem tutaj ponad trzy lata  i nie zamierzam z powodu czyjejś jednej wypowiedzi , na którą nie dano mi szansy odpowiedzieć , obracać się na pięcie i strzelać fochem . Czytelników spieszę poinformować , iż moja odpowiedź na absurdalne zarzuty Tow.Tresa , została zbanowana.Ta pewnie też nie wyjdzie na jaw.I to przeżyję , tak jak katorgę u ekonoma .

 
Portret użytkownika tres
 #

Chciałoby się dodać - Mariusz Max Kolonko Nowy Jork. Argumentacja jak u tegoż jankesko-korwinowskiego przygłupa. Max Kolonko o płacy minimalnej https://www.youtube.com/watch?v=775yCuz7q9c , który twierdzi,  że nie powinno się podnosić płacy minimalnej bo firmy splajtują, podczas gdy w rzeczywistości za spadek popytu odpowiedzialny jest najczęściej kapitalistyczny kryzys nadprodukcji http://1917.net.pl/node/18869
 
To co może wg. Bonpo powinno się zakazać strajków tak jak robił Pinochet i jego wzorem strzelać do robotników? Idea strajku jest taka, żeby powiedzieć społeczeństwu ostrymi środkami o problemach danej grupy zawodowej. Prawo do strajku jest jednym z podstawowych demokratycznych praw , którego bronimy bezwarunkowo. Jest to arsenał, którego możemy użyć w walce przeciwko kapitalizmowi.
 
Żebyś ty Bonpo chociaż był kimś ważnym i znanym jak poseł Wipler, Korwin czy Max Kolonko albo nawet typowym prawakiem to celem edukacji społeczeństwa warto byłoby z tobą dyskutować, aby zanalizować reakcyjny charakter poglądółównych nurtów prawicy. Dyskusja z ludźmi uważającymi się za lewicę i broniących skrajnie antyrobotniczych postulatów nie ma jednak żadnego sensu, tak jak nie ma sensu dyskusja z Towarzystwem Płaskiej Ziemi.
 
 
Dlatego też to jest pierwsze ostrzeżenie z paragrafu 3e regulaminu - niski poziom merytoryczny. Za trzecim będzie BAN.

 
Portret użytkownika tres
 #

Na miarę przegięcia pały to zasługuję to co piszesz. Przyznaj się - działasz w Kongresie Nowej Prawicy czy Koalicji Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja? Zamierzasz jakoś bronić lewicowości swoich przekonań, czy po prostu nie masz kolegów i zamierzasz nas dalej spamować swoimi żalami?! 

W tym co piszesz wykazujesz niezdolność do krytycznego myślenia bo powielasz po prostu to co piszą prawicowe media głównego nurtu dla których strajk zawsze jest problemem, nigdy niezbywalnym prawem,  a najbogatszymi grupami społecznymi są zawsze górnicy i rolnicy mający dochody rzędu kilku tysięcy na miesiąc a nie biznesmeni zarabiający miliony i miliardy. Pinochet, Thatcher, reaganomika - to są te klimaty które ewidentnie reprezentujesz swoją pierwszą wypowiedzią. Możesz tak twierdzić ale są to poglądy burżuazyjno-liberalne a nie lewicowe.
 
Szanujemy odważnych czytelników.. Jak zapisałeś się do partii KORWIN to przyznaj się a nie zgrywaj głupiego człowieka lewicy podniecającego się jak długo ma u nas konto, kompromitującego lewicę, nas i siebie jednocześnie.
 
[Czytelników spieszę poinformować , iż moja odpowiedź na absurdalne zarzuty Tow.Tresa , została zbanowana.]
 
Nie dostałeś jeszcze bana, ale jesteś na dobrej drodze żeby nim zostać.
 
To jest drugie ostrzeżenie - kolejny komentarz o niskim poziomie merytorycznym. Jeszcze jeden taki wyskok i będzie ban.

 
Portret użytkownika Siudut
 #

WR - dlaczego się opowiadacie za kułakami? W Polsce już od dawien dawna nie występuje ten podział zaproponowany przez Lenina. Zostali tylko ci rolniczy kapitaliści z ciągnikami po 500 000 zł. Marksiści powinni uważać iż są to wewnętrzne niesnaski burżujów i najlepiej żeby doszło do anihilacji jednych i drugich.

 
Portret użytkownika tres
 #

Skąd takie dane? Prawie nowy ciągnik, tak jak prawie nowy samochód w bardzo dobrym stanie można kupić za kilkadziesiąt tysięcy, a starszy używany za kilkanaście.
http://www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-traktory
 
Opowiadamy się za sojuszem robotniczo-chłopskim. Najlepiej aby doszło do anihilacji idiotów, którzy piszą w komentarzach bzdury niepoparte faktami i uważają sie za "papieży marksizmu"

 

Społeczność

Chcemy waszych minerałów