Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 59 gości.

4. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej

Jolanta Brzeska mural

W niedziele minęła czwarta rocznica śmierci obrończyni lokatorów - Jolanty Brzeskiej. Aby uczcić jej pamięć. przy ul. Nabielaka 9 w Warszawie zgromadziło się około 80 osób. Do dziś nie wyjaśniono przyczyn śmierci Pani Joanny, zaginęła ona na początku marca 2011 roku.

Sześć dni po zgłoszeniu zaginięcia odnaleziono jej zwęglone zwłoki - sprawcy tego morderstwa nie odnaleziono. Na zorganizowanej pikiecie przemawiała między innymi córka zamordowanej - Magda Brzeska, opowiedziała ona o swoich doświadczeniach związanych ze śmiercią matki, oraz o tym jak jej syn dowiedział się od nauczyciela w szkole, że jego babcia była kimś bardzo ważnym. Podziękowała ona także wszystkim za uczczenie pamięci jej matki.

Warto wspomnieć, że po śmierci pani Jolanty organizacje lokatorskie z Niemiec i Portugalii przesłały do polskiej ambasady prośby o szybkie wyjaśnienie morderstwa. Zostały one odczytane na pikiecie. Pojawiały się także głosy o konieczności dalszej walki lokatorskiej oraz o bezradności polskiego wymiaru sprawiedliwości z powodu niemożności odnalezienia sprawcy."

autor newsa: tow.Szymon

Społeczność

LENIN - rocznica