Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 60 gości.

Ukraina: Zamieszki w obwodzie donieckim

Konstantynówka ukraińskie wojsko

Jak donosi portal lewica.pl  w jednej z miejscowości kontrolowanej przez armię ukraińską, będącą częścią obwodu donieckiego, doszło 16 marca do zamieszek. Tłum nieuzbrojonych mieszkańców zaatakował budynek zajęty przed wojsko. Gmach został obrzucony kamieniami i butelkami, spłonęły także dwa pojazdy wojskowe. Sytuacje uspokoiło dopiero wejście do miasta kolumny pancernej armii ukraińskiej.
 
            Przedstawiciel Drużyny Ludowej z Konstantynówki, czyli z miejscowości gdzie wybuchły zamieszki, prosił o interwencje Doniecką Republike Ludową słowami: „Lud Konstantynówki domaga się, żeby Noworosja wprowadziła swoje wojska do miasta”. Jednakże armia DRL nie interweniowała przestrzegając warunków rozejmu.

            Przyczyną zamieszek był wypadek drogowy spowodowany przez ukraińskich wojskowych. Pojazd gąsienicowy wpadł na kobietę z dwójką dzieci. Ośmioletnia dziewczynka zginęła na miejscu, jej opiekunka zmarła w szpitalu. Mieszkańcy obwinili prowadzącego wóz żołnierza, który prawdopodobnie znajdował się pod wpływem alkoholu. Załogę pojazdu ewakuowano do pobliskiego Kramatorska w obawie przed publicznym linczem.

Społeczność

Sierp i młot