Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 59 gości.

Dwóch księży oskarżonych o pedofilię

sąd.jpg

Sąd okręgowy w Koszalinie przeprowadzi rozprawę, w którym ofiara pedofilii będzie domagać się zadośćuczynienia od księdza. Instytucją, która wystąpi jako oskarżony jest diecezja koszalińsko-kołobrzeska, parafia św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz były jej proboszcz Zbigniew R.- odsiadujący karę za pedofilię. To pierwszy taki proces w Polsce!

Dziś zeznania mają złożyć: osoba poszkodowana- Marcin K. oraz ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej- biskup Edward Dajczak. Poszkodowany domaga się 200 tys. zł odszkodowania oraz przeprosin w prasie w ramach zadośćuczynienia za molestowanie przez byłego już proboszcza. Pan K. twierdzi również, że kuria wiedziała o molestowaniu dzieci jednak nic z tym nie zrobiła do czasu nagłośnienia sprawy.

Podobny proces sądowy zaczął się dziś o 10 rano w Sądzie Rejonowym w Wołominie przeciwko ks. Wojciechowi G., który jest oskarżony o molestowanie dzieci na Dominikanie i w Polsce. Za to przestępstwo grozi mu 15 lat więzienia. Poszkodowanymi jest dwójka osób obywatelstwa polskiego i szóstka obywatelstwa dominikańskiego. Poza molestowaniem ksiądz dopuścił się również posiadania pornografii dziecięcej z dziećmi poniżej 15-tego roku życia oraz nielegalnego posiadania broni palnej.

Społeczność

SIERP i MŁOT