Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

170 000 podpisów pod kandytaturą Bogusława Ziętka

Bogusław Ziętek

Zgodnie z kalendarzem wyborczym komitety mają czas do czwartku do północy na złożenie w PKW co najmniej 100 tys. podpisów poparcia dla kandydatów na prezydenta. Jako czwarty podpisy złożył Komitet Wyborczy Bogusława Ziętka, przewodniczącego Polskiej Partii Pracy.
- To dla naszego komitetu bardzo ważny dzień. 170 tysięcy obywateli RP poparło naszego kandydata. Szczególnie chcę podziękować wszystkim osobom młodym, ponieważ dzięki nim, dzięki środowiskom akademickim udało nam się zebrać wymaganą liczbę podpisów – powiedział podczas konferencji prasowej szef sztabu wyborczego Ziętka Mariusz Olszewski.

Olszewski dodał, że aktywne włączenie się środowiska akademickiego w akcję zbierania podpisów to dla komitetu Bogusława Ziętka znak, iż kampania prezydencka ma mówić “o Polsce i o konkretnych rozwiązaniach dla Polski młodego pokolenia”.

- Chcielibyśmy, aby ta kampania polegała na tym, aby poważnie traktowano wyborców, żeby wyjść do nich nie z hasłami, ale z programem, nie z billboardami, ale ze spotkaniami, nie z obietnicami, których przez ostatnich 20 lat było bardzo dużo, ale takim programem, który będzie rzeczywiście realizowany – powiedział Olszewski.

Komitet Bogusława Ziętka jako czwarty spełnił obowiązek, dzięki któremu będzie możliwe oficjalne zarejestrowanie kandydata. Wcześniej swych kandydatów zgłosiły do PKW komitety – Waldemara Pawlaka, Grzegorza Napieralskiego i Marka Jurka.

PKW sprawdzi prawidłowość zgłoszenia kandydata na prezydenta. Zarejestruje kandydata, jeżeli jego zgłoszenia dokonano zgodnie z przepisami ordynacji wyborczej. Według ordynacji, w przypadku gdyby zgłoszenie miało wady, PKW niezwłocznie wzywa pełnomocnika komitetu wyborczego do ich usunięcia w terminie 3 dni.

Polecamy stronę Komitetu wyborczego Bogusława Ziętka >> www.zietek.org

Społeczność

dzierżyński