Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Rosja: Sekretarz stanu USA John Kerry spotkał się z Siergiejem Ławrowem

Rosja

Siergiej Ławorow, we wtorek oświadczył, po rozmowach ze sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, że miały one „cudowny” przebieg. Samo spotkanie trwało ponad 4 godziny, na razie nie wiadomo na jaki temat przebiegały rozmowy.
 
John Kerry ponadto spotkał się Władimirem Putinem, w rezydencji prezydenta w Soczi. Wcześniej Putin przyjął tam swoich generałów, w tym ministra obrony Siergieja Szojgu i szefa sztabu generalnego sił zbrojnych Walerija Gierasimowa.
 
Strona rosyjska zapowiadała, że ministrowie będą rozmawiać o konfliktach na Ukrainie, w Syrii i Jemenie, a także o problemach stosunków dwustronnych.
 
Kerry przyleciał do Soczi we wtorek w południe. Przed rozpoczęciem rozmów z Ławrowem, w towarzystwie rosyjskiego ministra, złożył wieniec przed pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Soczi, którzy zginęli podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Tak w Rosji określa się tę część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (lata 1941-45).
 
Podróż do Soczi jest pierwszą od dwóch lat wizytą Kerry'ego w Rosji. Stamtąd uda się on do Antalyi w Turcji na spotkanie szefów dyplomacji państw NATO.
 
News zostały przygotowany przez Tow. Szymona.

Społeczność

Lenin 005