Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Niemcy: Monachium przeciwko TTIP

TTIP.jpg

Jak podaje portal wolnemedia.net 4 czerwca w Monachium miał miejsce protest przeciwko zebraniu się G7 w Elmau w Bawarii, które ma się odbyć 7 czerwca. W proteście wzięli udział reprezentanci szeroko rozumianego ruchu przeciwko TTIP- największe zaangażowanie dało się zauważyć od strony Die Linke i Zielonych.

Zgodnie z szacunkami policyjnymi przez Monachium przemaszerowało ok. 34tys. demonstrantów. Sami organizatorzy wydarzenia nawołują również do zablokowania Elmau w niedzielę by przeszkodzić w zebraniu G7.

Dla przypomnienia, TTIP to umowa o wolnym handlu jaka miałaby zostać wynegocjowana między USA a krajami UE. Zgodnie z jej postanowieniami amerykańskie korporacje będą mogły po zaniżonych kwotach celnych zalewać europejskie rynki swoimi produktami oraz świadczyć usługi, które do tej pory były zarezerwowane dla firm zarejestrowanych w krajach Unii co odbije się na gospodarkach krajów Europy, które obracają przeważnie towarami o wyższej cenie, a szczególnie odbije się to na krajach byłego bloku wschodniego, które w większości po transformacjach mają rynki i tak już mocno uzależnione od międzynarodowego kapitału.

Społeczność

front