Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

W bieżącym roku, ponad 100 tys. imigrantów przybyło przez Morze Śródziemne

Imigranci z Afryki przepływają Morze Śródziemne

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców poinformował we wtorek, że od początku roku do Europy przez Morze Śródziemne przybyło ponad 100 tys. imigrantów i uchodźców.
 
Rzecznik UNHCR Adrian Edwards informował dziennikarzy, że w czasie minionego weekendu do Włoch przez Cieśninę Sycylijską przybyło ok. 6 tys. imigrantów uratowanych z morza, łączna liczba imigrantów sięgnęła 103 tysięcy. Do Włoch dotarło od początku roku 54 tysiące imigrantów, do Grecji - 48 tysięcy, 920 osób dotarło do Hiszpanii, a 91 na Maltę - wyjaśnił rzecznik.
 
We Włoszech przewodniczący władz Lombardii zabronił władzom miast i gmin przyjmowania następnych imigrantów. Poparli go wywodzący się z prawicy przewodniczący Wenecji Euganejskiej i Ligurii.
 
W Grecji, jak podawał UNHCR w piątek, liczby wzrosły dramatycznie - w ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. imigrantów przybyło sześciokrotnie więcej niż w tym samym okresie 2014 roku. Pochodzący przede wszystkim z Syrii, a także z Iraku, Afganistanu, Somalii i Erytrei uchodźcy przedostają się z Turcji na położone blisko jej wybrzeża greckie wyspy na Morzu Egejskim.
 
News został przygotowany przez Tow. Szymona.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik