Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Polskich kapitalistów oburza wzrost płacy minimalnej

niewolników pan

Ustawowa wysokość płacy minimalnej ma w przyszłym roku wzrosnąć z obecnych 1750 zł brutto (1286 zł netto) do 1850 zł brutto (1356 zł na rękę). Rząd koalicji PO-PSL, któremu zajrzało w oczy widmo klęski wyborczej, postanowił bowiem uwzględnić w niewielkiej części postulaty związków zawodowych. Te od dawna domagały się podwyżek płacy minimalnej.
 
Niestety, zapowiedź ta oburzyła polskich kapitalistów – donosi Dziennik Trybuna. Business Center Club stwierdziło, że taka podwyżka jest za wysoka. Ma ona ignorować różnice między regionami najbogatszymi a najuboższymi oraz między wielkimi a małymi przedsiębiorstwami. Zdaniem reprezentacji polskich kapitalistów, „wysoka” (ale i tak o wiele niższa niż na Zachodzie, czego BCC zdaje się nie dostrzegać) płaca minimalna ma stanowić zwłaszcza dla mniejszego kapitału „nadmierne obciążenie”. A ono z kolei prowadzić ma do zwiększenia szarej strefy i bezrobocia.
 
Wiadomo, polski kapitalista lubi wyzyskiwać i nie znosi, kiedy mu się w tym przeszkadza. Jak znam życie, biznesmeni po raz kolejny obejdą przepisy odnośnie płacy minimalnej, zatrudniając ludzi na umowach śmieciowych i bezpłatnych stażach.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse