Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 32 gości.

Nauczyciele grożą strajkiem na początku roku szkolnego

MEN.jpg

Środowisko nauczycieli znów dopomina się poszanowania swoich prawa. Związki zawodowe nie wykluczają strajku, który miałby rozpocząć się we wrześniu, czyli z początkiem roku szkolnego – informuje Dziennik Trybuna.
 
Postulaty obejmują nie tylko wzrost wynagrodzeń (niekiedy niewiele przekraczających płacę minimalną), ale też objęcia zasadami zapisanymi w Karcie Nauczyciela wszystkich pedagogów opłacanych ze środków z państwowego budżetu. Bardzo ważną kwestią jest też wstrzymanie procesu przekazywania szkół publicznych przez samorządy podmiotom prywatnym: fundacjom i stowarzyszeniom. Prowadzi to do zatrudniania nauczycieli na znacznie gorszych warunkach, nieraz na umowach śmieciowych, bez uprawnień Karty Nauczyciela. To z kolei wiedzie do pogorszenia jakości kształcenia.
 
Dotychczasowe rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i akcje protestacyjne organizowane przez pedagogów nie przyniosły rezultatu. Rząd nie zamierza powstrzymać faktycznej prywatyzacji szkolnictwa ani odstąpić od zwiększenia wyzysku nauczycieli. Może groźba strajku spowoduje, że pani minister zmięknie?

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front