Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Kuba: pierwszy kraj na świecie, który wyeliminował roznoszenie się wirusa HIV na płody

Kuba.jpg

Zgodnie z raportem WHO, Kubie- jako pierwszemu krajowi na świecie- udało się całkowicie wykluczyć przenoszenie się HIV oraz syfilisu z matki na dziecko. Co ciekawe, metody stosowane na Kubie są znane, jednak w żadnym innym kraju nie są tak powszechnie stosowane by zapobiec przenoszeniu się drobnoustrojów na płód.

Kobietom w ciąży z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa HIV oraz chorym na syfilis podaje się leki antyretrowirusowe, poród przeprowadza się poprzez cesarskie cięcie oraz zabrania się karmienia piersią zakażonej matki, używając specjalnych preparatów zastępujących matczyne mleko.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że rocznie ok. 1,5 mln kobiet zakażonych HIV zachodzi w ciążę. Ryzyko zakażenia dziecka w zależności od warunków sanitarnych utrzymuje się od 15 do 45%. Dzięki metodom powszechnie stosowanym na Kubie prawdopodobieństwo zakażenia spada poniżej 1%.

Margaret Chan- przewodnicząca WHO- stwierdza, że dokonania medycyny kubańskiej są do tej pory największym krokiem w kierunku zwalczenia wirusa HIV i choroby AIDS.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

CAPITALIST