Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 25 gości.

PKW zarejestrowała Bogusława Ziętka

Ziętek W.jpg

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Bogusława Ziętka (Sierpień 80) jako kandydata w wyborach prezydenckich - poinformował przewodniczący PKW Stefan Jaworski.

Jaworski powiedział, że uchwały ws. rejestracji pozostałych kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze zostaną podjęte do 11 maja.

PKW przyjęła już cztery kandydatury. Oprócz Ziętka, formalnie zarejestrowała: Waldemara Pawlaka (PSL), Grzegorza Napieralskiego (SLD) i Marka Jurka (Prawica Rzeczypospolitej).

Na rejestrację nadal czekają: Bronisław Komorowski (PO), Jarosław Kaczyński (PiS), Andrzej Olechowski (niezależny, wspierany przez Stronnictwo Demokratyczne), Andrzej Lepper (Samoobrona), Janusz Korwin-Mikke (były prezes UPR, obecnie Wolność i Praworządność) i Kornel Morawiecki (założyciel "Solidarności Walczącej").

Jaworski mówił, że proces weryfikacji kandydatów na prezydenta polega m.in. na sprawdzeniu przez PKW, czy dana osoba posiada prawa wyborcze i czy figuruje w rejestrze wyborców pod podanym w zgłoszeniu adresem zameldowania. Komisja wysyła także zapytanie do Krajowego Rejestru Karnego, czy dany kandydat nie był karany.

Przewodniczący PKW poinformował również, że komitety wyborcze, które nie zgłosiły swoich kandydatów w wyborach prezydenckich, zostały rozwiązane.

Bogusław Zbigniew Ziętek, ur. 9 października 1964. Współzałożyciel i przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80". 30 października 2005 został przewodniczącym Polskiej Partii Pracy.

Społeczność

jednolity front