Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Jarosław Kaczyński: musimy mieć silniejszą armię

pis2.gif

PAP informuje, że w środę w Łasku (woj. Łódzkie) – Jarosław Kaczyński podczas przemówienia deklarował, że PiS będzie dążył do stopniowej militaryzacji Polski. Prawo i Sprawiedliwość chcę by polska armia ciągle była rozbudowywana, oraz stopniowo rosła w siłę.

Kaczyński zabrał głos przed bramą 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Podkreślał, że obecność wojska jest wsparciem dla mieszkańców okolicy; zwrócił uwagę, że jednostka daje m.in. miejsca pracy. "Mamy tu wiele elementów współpracy między jednostką a mieszkańcami, drogę doprowadzoną do autostrady; krótko mówiąc - wiele korzyści. Wojsko nie jest tylko elementem obrony kraju, ale jest także elementem życia społecznego, który wnosi wiele rzeczy pozytywnych, o których trzeba pamiętać" - mówił.     

"Rozwiązywanie jednostek wojskowych, a to ma miejsce w wielu punktach naszego kraju, to zawsze cios, cios nie tylko w polską armię, ale także cios wymierzony w mieszkańców" - zaznaczył prezes PiS.
 
W jego ocenie rozbudowa armii powinna oznaczać także rozbudowę polskiego przemysłu obronnego. "Polski przemysł w wielu wypadkach, może nie zawsze, może uczestniczyć w wielkim przezbrojeniu, które jest w tej chwili planowane, ale które powinno być zrobione w sposób właściwy" - podkreślił.

Społeczność

UPA