Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Ponowny sukces socjalistki w USA

Kshama Sawant

Kshama Sawant – urodzona w Indiach socjalistka, działaczka organizacji Socialist Alternative (Alternatywa Socjalistyczna, SA), będącej amerykańską sekcją Komitetu Na Rzecz Międzynarodówki Robotniczej (CWI), została ponownie wybrana na radną miasta Seattle (poprzednio w 2013 roku).
 
Ojczyste miasto takich korporacji jak Boeing, Starbucks czy Amazon położone jest w stanie Waszyngton, na północno-zachodnim krańcu Stanów Zjednoczonych. Sawant otrzymała w głosowaniu blisko 52,6% głosów, pokonując kontrkandydatkę z Partii Demokratycznej, ale popieraną także przez Republikanów, Pamelę Banks. Kampania socjalistycznej polityk odbyła się przede wszystkim pod hasłami kontroli czynszów i obrony praw lokatorów. Kandydaturę Kshamy Sawant poparło ponad 30 organizacji związkowych, w kampanię zaangażowało się 600 wolontariuszy, zebrano blisko pół miliona dolarów datków.
 
Tymczasem Pamela Banks korzystała ze wsparcia kapitalistów, w tym Amazona, oraz ich organizacji, a także z hojności milionerów. Przez 2 lata obecności w radzie miejskiej Seattle Sawant przeforsowała m. in. obiecywaną w kampanii wyborczej z 2013 roku podwyżkę płacy minimalnej na obszarze miasta do 15 dolarów za godzinę. Krytycy zarzucili jej jednak, że w sprawie uchwały o podniesieniu minimalnego wynagrodzenia poszła na zbyt duży kompromis i w ostatecznej wersji aktu znalazły się zapisy mające na celu odroczyć lub wyłączyć podwyżkę dla niektórych kategorii pracowników.
 
 

News został nadesłany przez tow.Jakuba

Społeczność

USRR