Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Narodowcy cieszą się z ludzkiej krzywdy

Robert Winnicki

We wtorek 3 listopada w centrum Poznania trzech mężczyzn pobiło mieszkającego w Polsce Syryjczyka. Znęcając się nad mężczyzną bandyci wznosili antymuzułmańskie hasła. Wywołało to szereg komentarzy w mediach i Internecie, przy czym niezwykle znaczące są te, które pojawiły się po zdarzeniu na facebookowym profilu Marszu Niepodległości.
 
Prawicowi internauci masowo wyrażali swoją radość z pobicia niewinnego człowieka, podkreślali, że tak właśnie należy „witać” muzułmanów w Polsce. Po burzy, jaka się następnie rozpętała, administratorzy profilu usunęli komentowany wpis.
Nie zmienia to jednak faktu jak szybko rosnącym problemem staje się agresja wobec osób o innym wyznaniu czy kolorze skóry. Nie tak niedawno Internet zalewały obraźliwe komentarze pod adresem uchodźców, nierzadko połączone z postulatami otwarcia na nowo obozów zagłady czy z pochwalaniem działalności nazistów. Liderzy narodowców, jak np. świeżo upieczony poseł Robert Winnicki, nie starają się nawet stanowczo odcinać od takich haseł i działań jak wyżej opisane. Należy się również spodziewać, że 11 listopada, podczas kolejnego Marszu Niepodległości, będziemy świadkami zmasowanej nienawiści wobec uciekających przed wojną mieszkańców Bliskiego Wschodu.
 
News został nadesłany przez tow.Jakuba

Społeczność

dzierżyński