Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Polska: Ministerstwo Gospodarki przestało istnieć z mocą wsteczną

Kopalnia

8 grudnia br. ogłoszono rozporządzenia Rady Ministrów, które likwidują Ministerstwo Gospodarki z mocą od 16 listopada br. oraz tworzą Ministerstwo Energii z mocą od 27 listopada br.

Ogłoszone 8 grudnia br. rozporządzenie z 7 grudnia br. tworzy ministerstwo rozwoju w drodze przekształcenia ministerstwa rozwoju i infrastruktury, a także likwiduje Ministerstwo Gospodarki. Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia, ale z mocą wsteczną - od 16 listopada br.

Z dotychczasowego ministerstwa rozwoju i infrastruktury do ministerstwa rozwoju nie przeszły np. komórki organizacyjne obsługujące sprawy działów budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, gospodarka morska i transport, natomiast przeszły do niego komórki organizacyjne dotychczasowego ministerstwa gospodarki obsługujące sprawy działu gospodarka.

Jednocześnie z dniem 27 listopada br. z ministerstwa rozwoju wyłączone zostały komórki organizacyjne obsługujące sprawy z zakresu działów energia oraz gospodarka złożami kopalin.

Inne rozporządzenie rządu z 7 grudnia br. , ogłoszone 8 grudnia br., utworzyło Ministerstwo Energii z mocą od dnia 27 listopada br. i do tego ministerstwa przeniosło z ministerstwa rozwoju wspomniane wyżej komórki obsługujące sprawy z zakresu działów energia i gospodarka złożami kopalin.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001