Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Polska: Skrajna prawica chce się paść na darmowej pracy studentów

niewolników pan

Klub parlamentarny Kukiz’15 zamieścił na swoim profilu ogłoszenie o praktykach w Sejmie dla studentów – donosi Dziennik Trybuna. Kukizowcy oferują potencjalnym praktykantom pracę przy… tworzeniu projektów aktów prawnych, organizowaniu konferencji prasowych i kontaktach z mediami. Problem w tym, że praktyki mają być bezpłatne, gdy tymczasem wyżej wymienione zadania z reguły wykonują specjaliści pobierający sowite wynagrodzenia. Skrajna prawica (wśród posłów Kukiz’15 jest dziesięciu przedstawicieli nacjonalistycznego Ruchu Narodowego, a sam lider ugrupowania nie raz popisywał się antysemickimi i rasistowskimi wypowiedziami) tymczasem nie zamierza za tak trudną, ciężką i odpowiedzialną pracę płacić.
 
Warto też zauważyć, że biorąc pod uwagę intensywność działań Sejmu obecnej kadencji, praktykanci będą musieli niekiedy pracować po kilkanaście godzin na dobę! Bezpłatne praktyki, odbywane w ramach kształcenia, mogą oczywiście być organizowane przez partie polityczne. Z reguły trwają one dwa tygodnie, a dzień pracy wynosi pięć godzin. Co najistotniejsze, praktykanci – dopiero się kształcący, a więc nieposiadający jeszcze odpowiednich kwalifikacji bądź uprawnień – nie mogą wykonywać zadań merytorycznych. A do takich właśnie prac chce zapędzić ich Kukiz’15.
 
Owa skrajnie prawicowa partia chce się więc paść na czyjejś darmowej pracy. Istnieje też możliwość, że specjaliści – prawnicy, dziennikarze, PR-owcy – nie chcą pracować dla ugrupowania znanego muzyka, popisującego się nie tylko rasizmem i nietolerancją, ale też polityczną ignorancją. Jeśli tak jest, nie ma się im co dziwić.

Społeczność

Pokój i ziemia