Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

USA: Obama chce udostępnienia zawartości iPhonów władzom

Obama.jpg

Przedwczoraj podczas konferencji South by Southwest prezydent USA, Barack Obama, jasno dał do zrozumienia, że jest przeciwny temu by smartphony były jak to określił „czarnymi skrzynkami” niedostępnymi dla władz. Chodzi tu o sprawę iPhone’a z San Bernardino, którym posługiwał się jeden z zamachowców w czasie grudniowego ataku terrorystycznego. Władze domagają się od firmy Apple wydania kodu źródłowego iPhone’a. Sprowokowało to też dyskusję na temat pozyskiwania informacji z iPhone’ów do śledztw w przyszłości.

Obama oczekuje od firmy Apple, że udostępni władzom swoich programistów w celu złamania zabezpieczenia iPhone’a. Prezydent uważa, że potrzebny jest kompromis, w tym celu też był obecny na konferencji. Jego wizyta miała na celu przekonanie programistów do pracy w sektorze publicznym w celu informatyzacji urzędów i unowocześnienia programów służących do prowadzenia tzw. „cyberwojny”.

Podobny problem w 2013 roku dotyczący udostępnienia kluczy kryptograficznych szyfrowanej poczty Lavabit zakończył się nagłym zakończeniem jej działalności. Jak się okazało FBI próbowało zmusić Ladara Levisona aby udostępnił im klucze, gdy odmówił został skazany za obrazę sądu.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev