Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 116 gości.

USA: Trump chce broni atomowej dla Korei Południowej i Japonii

atomowy_grzyb.jpg

Donald Trump zapowiedział, że po wygranych wyborach prezydenckich będzie wspierał wycofanie amerykańskich żołnierzy z Korei Południowej. Zamierza także dążyć do przekazania Seulowi na własność broni atomowej, tak by inicjatywę obronną „w imię zachowania demokracji na Półwyspie” pozostawić w gestii jego mieszkańców.
 
Podobnie zapowiada się polityka Trumpa wobec Japonii, której również chciałby przekazać atomowy arsenał, jednocześnie wycofując stacjonujące na archipelagu od zakończenia II wojny światowej siły amerykańskie. Uniezależnienie sojuszników od pomocy militarnej Waszyngtonu uważa on za lepsze wyjście od nieustannego ochraniania tej części świata.
 
Kandydat do nominacji Republikanów porównuje obecną pozycję USA wobec Japonii i Korei Południowej do próżni. Pochłania ona ogromne środki, nie przekładając się realnie na poprawę bezpieczeństwa w regionie. Stany Zjednoczone utrzymują ponad 50-tysięczny personel wojskowy w Japonii oraz kontyngent liczący 28,5 tys. żołnierzy w Korei Co więcej, Trump kwestionuje solidarność obu amerykańskich partnerów, wytykając Seulowi oraz Tokio bezustanne podgrzewanie wzajemnych sporów o podłożu historycznym. Poglądy krewkiego miliardera-polityka idą w parze ze stanowiskiem wyrażanym przez niektórych działaczy rządzącej w Korei Południowej konserwatywnej partii Saenuri.
 
News przesłany przez tow. Jakuba.

Społeczność

LENIN - rocznica