Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Pracownicy Tauron Ciepło boją się o pracę

Elektrownia Jaworzno III należąca do grupy Tauron

Jak podaje portal Wirtualny Nowy Przemysł, od 1 września około 400 pracowników Tauron Ciepło ma zostać przekazanych do nowej spółki Tauron Serwis. Reorganizacja może oznaczać utracenie dotychczasowych gwarancji zatrudnienia. Jak twierdzi Tadeusz Nowak, przewodniczący NSZZ "Solidarność w Tauron Ciepło

 

- Sprzeciwialiśmy tej reorganizacji, bo naszym zdaniem niesie ona ze sobą zagrożenie pogorszenia warunków płacy i zatrudnienia tych 400 osób. Występowaliśmy w tej sprawie i do zarządu spółki, i do szefostwa całej grupy Tauron Polska Energia, i do kierownictwa resortu energii. Bezskutecznie. Minister energii nawet nie odpowiedział na nasze wystąpienie. 30 czerwca otrzymaliśmy pismo od zarządu informujące, że klamka zapadła i 1 września nastąpi przejęcie pracowników służb serwisowych przez nową spółkę - mówi Tadeusz Nowak, przewodniczący Solidarności w Tauron Ciepło.

 
Nowa spółka ma się zajmować pozyskiwaniem klientów dla grupy Tauron i świadczeniem usług serwisowych. Jak dodaje Nowak, związkowcy z Tauron Ciepło, będą walczyć o utrzymanie gwarancji zatrudnienia.
 
  Do 1 września zostało niewiele czasu, ale nie składamy broni. Skoro reorganizacji nie da się uniknąć, będziemy dążyć do tego, aby jeszcze przed przejęciem pracowników przez Tauron Serwis wynegocjować porozumienie transferowe, w którym zawarte zostaną bardziej korzystne dla pracowników zapisy, niż minimum gwarantowane przez art. 23 Kodeksu pracy. Przede wszystkim chcemy, aby pracownicy w nowej spółce byli objęci takimi samymi gwarancjami, jakie daje im Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy w Tauron Ciepło oraz inne wewnątrzzakładowe przepisy w naszej spółce

Grupa Tauron to drugie po Polskiej Grupie Energetycznej przedsiębiorstwo z branży energetycznej. Jej własnością są m.in.  Elektrownia Jaworzno III, Elektrownia Stalowa Wola, Zakład Górniczy Janina w Libiążu w Małopolsce oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Zatrudnia łącznie około 25 tysięcy pracowników.

Społeczność

jednolity front