Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Znowu śmiesznie niskie podwyżki emerytur i rent?

emerytura1.jpg

Jak donosi portal rp.pl, planowana przez rząd na przyszły rok waloryzacja rent i emerytur odbędzie się na najniższym możliwym poziomie.
 
Opublikowane dzisiaj rozporządzenie Rady Ministrów z 14 lipca 2016 r. w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2017 r. sugeruje, iż Prawo i Sprawiedliwość proponuje emerytom i rencistom waloryzację ich świadczeń w przyszłym roku na poziomie ustawowego minimum, czyli poziom inflacji powiększony o 1/5 realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. Oznacza to, że świadczenia wypłacane przez ZUS i KRUS w marcu przyszłego roku wzrosną o około 0,5 %. Dla osób z najniższymi świadczeniami oznacza to podwyżkę o zaledwie kilka złotych miesięcznie.
 
Portal przypomina jednak, że w budżecie przewidziano już 1,5 mld zł na wypłatę emerytom i rencistom świadczeń jednorazowych. Zanosi się na to, że tak jak w bieżącym roku, przy marcowej waloryzacji najbiedniejsi emeryci dostaną specjalne dodatki (od 50 zł do 400 zł), w zależności od wysokości ich świadczenia. Największe kwoty, po 400 zł, trafiły ostatnim razem do osób ze świadczeniem poniżej 900 zł miesięcznie. Po 50 zł jednorazowego dodatku dostały zaś te osoby, których świadczenia mieściły się w przedziale 1500-2000 zł.

Społeczność

front