Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Polska: Antypracownicza postawa samorządowców

Pieniądze

Strona samorządowa nie zaopiniowała rządowego rozporządzenia podnoszącego płacę minimalną w 2017 r. Podczas środowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, samorządowcy utrzymywali, że rząd nie uwzględnił kosztów dla samorządów związanych z podwyżką.
 
 
Przedstawiciel strony samorządowej Marek Wójcik poinformował, że samorządowcy nie zaopiniują rozporządzenia "ze względu na brak danych finansowych dotyczących skutków wdrożenia tej regulacji dla jednostek samorządu terytorialnego, ale i szerzej - dla finansów publicznych". Dodał, że proponowana przez rząd kwota płacy minimalnej w 2017 r. spowodowałaby podniesienie kosztów usług publicznych.
 
 
Odnosząc się do argumentów samorządów, że podwyżka płacy minimalnej wpłynęłaby na podniesienie kosztów usług publicznych, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz stwierdził: "Nie pierwszy raz podnosimy płacę minimalną i do tej pory samorządy nie zgłaszały tego typu uwag".
 
 
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST) stanowi forum wypracowania wspólnego stanowiska rządu i samorządu terytorialnego Zajmuje się ona rozpatrywaniem problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i z polityką państwa wobec samorządu.
 

Społeczność

jednolity front