Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Wielki strajk w Indiach

India strike 3.jpg

Jak donosi PAP, w minioną środę w Indiach rozpoczął się 24-godzinny strajk generalny, będący wyrazem sprzeciwu wobec liberalnej polityki rządu Narendry Modiego (nacjonalistyczna Indyjska Partia Ludowa, BJP). Według informacji podanej przez związaną z opozycyjną Partią Kongresową centralę związkową All India Trade Union Congress w strajku uczestniczyło 150 milionów robotników i robotnic, a także bezrobotnych, studentów i niepracujących kobiet.
 
Wspólny protest zorganizowało 10 central związków zawodowych z wielu sektorów indyjskiej gospodarki. Najsilniej reprezentowane były jednak: sektor bankowy, budowlany, górnictwo, przemysł i transport. Banki nie działały w wielu regionach kraju, podobnie jak transport.
 
Demonstracje przebiegły na ogół spokojnie, do starć z policją doszło jednak w Bengalu Zachodnim.
 
 
Indyjska klasa robotnicza protestuje przeciwko liberalnej polityce rządu Modiego, opierającej się na uelastycznianiu prawa pracy i prywatyzacji publicznych przedsiębiorstw. Jednym z postulatów protestujących było także podniesienie płacy minimalnej do 18 000 rupii miesięcznie (ok. 1054 zł).
 
Na zdjęciu uczestnicy strajku z centrali związkowej CITU, związanej z Komunistyczną Partią Indii (Marksistowską).

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev