Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

ZNP organizuje 10 października pikiety przeciwko antypracowniczej reformie

znp.jpeg

W odpowiedzi na rządowy projekt reformy edukacji polegający m.in. na likwidacji gimnazjów, Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje 10 października pikiety w 16 miastach wojewódzkich. Pikiety odbędą się przed gmachami urzędów wojewódzkich.
 
Wg ZNP, reforma ustroju szkolnego „zburzy ona wszystkie struktury systemu tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych” i „będzie niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego”.
 
Zdaniem związkowców reforma „stwarza więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji”, a „jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć”.
 
ZNP obnażył w swoim oświadczeniu również antypracowniczy charakter reformy, która „spowoduje zwolnienia w oświacie: nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji i obsługi”.
 
Związek zwrócił się również „do rodziców, nauczycieli, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci o udział w pikietach ZNP”.
 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik