Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Czarny protest w całym kraju

czarny_protest.jpg

W minioną niedzielę w całej Polsce odbyły się tzw. „czarne protesty”. Ich uczestnicy demonstrowali swój sprzeciw wobec dopuszczonego do prac w komisjach sejmowych projektu ustawy całkowicie zakazującej przeprowadzania aborcji, niezależnie od okoliczności.
 
Aktualnie obowiązujące prawo przewiduje trzy sytuacje, w których dopuszczalne jest przerwanie ciąży (tzw. "kompromis aborcyjny"). Może się tak stać, gdy ciąża jest skutkiem przestępstwa, zagraża zdrowiu lub życiu matki, a także gdy stwierdzone zostanie poważne uszkodzenie płodu. Według pomysłodawców zmian w przepisach żaden z tych wypadków nie byłby uzasadnieniem usunięcia płodu. Co więcej, środowisko tzw. „obrońców życia” chciałoby, ażeby każdy przypadek poronienia był analizowany pod kątem ewentualnego popełnienia przestępstwa, polegającego na celowym przerwaniu ciąży. Popełniające takie czyny kobiety miałyby być surowo karane.
 
Jednocześnie projekt liberalizujący obecne przepisy został odrzucony w pierwszym czytaniu.
 
Dla wyrażenia swojego niezadowolenia z takiego traktowania kobiet i odbierania im i tak niezwykle ograniczonych w naszym kraju praw reprodukcyjnych uczestnicy protestów ubrani byli na czarno. Zdjęcia osób sympatyzujących z hasłami podnoszonymi na demonstracjach, oczywiście czarno odzianych, krążyły również przez cały dzień w Internecie, za pośrednictwem mediów społecznościowych.
 
Protesty współorganizowała Partia Razem. 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

BLOOD