Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

USA: Co piąty młody Amerykanin gotowy jest zagłosować na komunistę

usa_commie.jpg

Fundacja Pamięci Ofiar Komunizmu (Victims of Communism Memorial Foundation) opublikowała utrzymany w histerycznym tonie raport na temat postaw Amerykanów wobec socjalizmu i komunizmu. Raport sporządzono w oparciu o badanie opinii publicznej sporządzonej przez YouGov.
 
52% Amerykanów uważa, że amerykański ustrój ekonomiczny nie działa na ich korzyść. 67% uważa, że bogaci nie są sprawiedliwie obciążeni; spośród nich 46% uważa, że rozwiązaniem są wyższe podatki dla bogatych, a 40% - zmiana systemu ekonomicznego.
 
Wydawcy raportu stwierdzają również z przerażeniem, że więcej respondentów (64%) zgadza się z Marksowskim hasłem „Od każdego wg możliwości, każdemu wg potrzeb”, niż z biblijnym „Kto nie chce pracować, niech też nie je!” (53%). Warto podkreślić, że Fundacja nie wykazała się czujnością, ponieważ to ostatnie hasło znalazło się również w Konstytucji RFSRR z 1918 roku.
 
Antykomuniści zwracają uwagę na „historyczną ignorancję” obywateli USA, którzy w większości (68%) twierdzą (zgodnie z prawdą historyczną), że Adolf Hitler odpowiedzialny jest za śmierć większej liczby ludzi niż Józef Stalin.
 
Wg raportu młodzi Amerykanie są bardziej nieprawomyślni niż starze – 41% ankietowanych urodzonych po 1990 roku nie miałaby problemu z głosowaniem na socjalistę, 21% - na komunistę.
 
Victims of Communism Memorial Foundation to powstała w 1994 roku nieoficjalna przybudówka konserwatywnego think-tanku Heritage Foundation, która za cel stawia sobie „upamiętnienie ponad 100 milionów [sic!] ofiar komunizmu”.
 

Społeczność

front