Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 27 gości.

Szydło w Wielkiej Brytanii: Zyski brytyjskiej zbrojeniówki ważniejsze niż emigranci

Beata Szydło - premier Polski od 16.11.2015

Przyjeżdżam dziś do Londynu, aby omówić zasady pogłębionej współpracy z naszym przyjacielem” - napisała w poniedziałkowym wydaniu "The Daily Telegraph" premier Beata Szydło. Jej tekst jest zapowiedziany na okładce dziennika.
 
Premier i członkowie jej rządu wzieli w poniedziałek udział w polsko-brytyjskich konsultacjach rządowych.
 
Unia Europejska musi pójść na kompromis” - zatytułowano główny okładkowy tekst omawiający komentarz Szydło. Zdaniem „The Daily Telegraph”, polska premier skupia się w swoich komentarzach nie na kwestii imigracji czy relacji gospodarczych, ale przyszłej współpracy militarnej w Europie.
 
Wg gazety w trakcie poniedziałkowych rozmów brytyjska premier Theresa May potwierdziła złożone przed szczytem NATO w Warszawie zobowiązanie do wysłania do Polski ok. 150 żołnierzy i pojazdów opancerzonych.
 
Wieczorem w ambasadzie Polski w Londynie odbyło się spotkanie polskiej premier z Polonią i Polakami na Wyspach. „Wprowadzamy też zmiany takie, które - mam nadzieję - dla wielu z państwa będą zachęcające do powrotu. Wracajcie, ci z państwa, którzy mają taką wolę, chcecie, myślicie o tym, mogę was zapewnić, że polskie państwo przyjmie was z otwartymi ramionami” – powiedziała Szydło zebranym.
 
Tym samym rząd PiS idzie na rękę torysom, którzy odwołują się do antyimigranckiego populizmu. Przykładowo w październiku rząd May chciał zmusić firmy do publikowania informacji o liczbie zatrudnianych nie-Brytyjczyków. Po protestach ze strony przedstawicieli burżuazji finansujących Partię Konserwatywną, rząd wycofał się z projektu.
 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front