Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 62 gości.

Polska: Morawiecki - upomnienia dla burżujów zamiast kar

Mateusz Morawiecki - minister rozwoju od 16.11.2015

Kodeks postępowania administracyjnego, wpisany w kolejny pakiet ułatwień dla firm, przewiduje, że za ewentualne błędy przedsiębiorcy będą upominani a nie karani wysoką grzywną” - mówił w środę wicepremier Mateusz Morawiecki.
 
W przypadku Kodeksu postępowania administracyjnego staramy się uprościć procedurę w taki sposób, żeby z jednej strony ona była bardziej czytelna, dostępna dla przedsiębiorców, a z drugiej strony np. zastosować jednocześnie też tzw. zasadę proporcjonalności” - mówił Morawiecki.Wicepremier stwierdził, że „w przypadku jakichkolwiek błędów, jak chociażby nawet pewnych niezgodności z prawem (..) chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, żeby za ewentualne błędy było upomnienie, albo jakiś dialog, faktyczny dialog pomiędzy urzędnikami a przedsiębiorcami”.
 
Rząd zajmie się na najbliższym posiedzeniu ułatwieniami dla przedsiębiorców. Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego ma usprawnić postępowania administracyjne i sądowo-administracyjne i skrócić czas ich trwania. Proponuje się np. wykorzystanie metod polubownego rozstrzygania sporów i koncyliacyjnego trybu załatwiania spraw poprzez mediację i umowę administracyjną.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front