Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 219 gości.

NATO wyśle w styczniu 4 tysiące amerykańskich żołnierzy do Polski

nato_swastyka.jpg

Dowódca naczelny sił lądowych USA w Europie gen. Frederick Hodges poinformował we wtorek, że na początku przyszłego roku ok. 4 tys. żołnierzy USA z pojazdami i sprzętem ma przybyć m.in. do Bremerhaven, skąd udadzą się dalej do Polski.

Hodges powiedział, że w styczniu Niemcy będą „logistyczną obrotnicą” przerzutu wojsk USA do Europy Środkowej i Wschodniej.

W ramach natowskiej operacji „Atlantic Resolve”” żołnierze ci mają wzmocnić siły USA we wschodnich krajach NATO. Wg MON będą stacjonować m.in. w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu.

Oddziały z USA będą miały rotacje co dziewięć miesięcy. Jako pierwsza przyjedzie do Polski 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z 4 Dywizji Piechoty. Oddział stacjonuje na co dzień w Fort Carson w stanie Kolorado.

Prócz Amerykanów w skład batalionu w Polsce będą wchodzili żołnierze z Rumunii i Wielkiej Brytanii. Polska z kolei wyśle żołnierzy do batalionu na Łotwie oraz pododdział do Rumunii (NATO wzmacnia swoją obecność wojskową nie tylko w Polsce i krajach bałtyckich, lecz także na flance południowo-wschodniej).

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse