Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

„Najmłodszy polski milioner” aresztowany

kaszubski.jpg

Piotr K., okrzyknięty kilka lat temu przez media „najmłodszym polskim milionerem”, został aresztowany w Austrii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.
 
Piotr K. swojego majątku dorobił się sprzedając różnego rodzaju środki spożywcze i „lecznicze”, przedstawiane jako suplementy diety, sam zaś mówił o sobie, iż jest właścicielem kliniki medycyny estetycznej. Często goszcząc w mediach przekonywał, że zaczął oszczędzać już w wieku 13 lat, zarabiając m.in. tłumaczeniem z angielskiego, sprzątaniem stajni, hodowaniem świerszczy i pracą w ogrodzie. Stanowić miał więc wzór do naśladowania dla polskiej młodzieży, przykład, że american dream jest możliwy także nad Wisłą, a dzięki ciężkiej pracy każdy może dojść do bogactwa…
 
Jak się jednak okazało, K. był zwyczajnym naciągaczem, zarabiającym nieuczciwością, wykorzystującym niewiedzę swoich klientów. Zarzuty, które mu postawiono, to m.in. liczne oszustwa i przestępstwa z ustawy Prawo farmaceutyczne (reklamowanie bez uprawnień produktów leczniczych i przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia), a także ustawy o kosmetykach (wprowadzanie do obrotu kosmetyku wbrew zakazom ustawowym). Nie trudno się domyślić, że media wcześniej stawiające Piotra K. za wzór, nabrały wody w usta i nie przeprosiły za promocję oszusta i łgarza.
 
24-letniemu „człowiekowi sukcesu” udawało się jednak uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. Przez rok ukrywał się, wodząc za nos organy ścigania. Wielokrotnie dodawał w serwisach społecznościowych swoje zdjęcia, z podpisami wyrażającymi kpinę z nieskuteczności Policji. Tym razem jednak „wpadł”, zatrzymany przez służby austriackie. Zostanie teraz przekazany do Polski i tu osądzony.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666