Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 115 gości.

TVP Info: Konfrontacja między członkami ZMIANY i Razem

Razem

Przed sobotnią emisją programu TVP Info „Studio Polska” członek Zarządu Krajowego Partii Razem Maciej Konieczny opuścił studio na znak „protestu” przeciwko obecności sekretarza generalnego ZMIANY Tomasza Jankowskiego.
 
Konieczny oskarżył ZMIANĘ o bycie „agentami wpływu” i „ekstremistami”. Stwierdził również, że Jankowski miał spotykać się z „proputinowskimi dyktatorami”.
 
W liście otwartym Jankowski odparł zarzuty twierdząc, że mimo represji nie udało się nikomu udowodnić ZMIANIE zarzutu agenturalności. „O pańskiej Partii Razem, także krążą opowieści jakoby podstawowym źródłem jej finansowania była Fundacja im. Heinricha Bölla. Są to oczywiście plotki niepotwierdzone, tak jak i nasze rzekome finansowanie przez Moskwę, ale wystarczyłoby zastosować znane techniki "wojny informacyjnej", tj. rzucić na kogoś oskarżenie i nie dać mu prawa do obrony, by takie kłamstwa na jego temat upowszechnić. Niestety Pan to właśnie wczoraj zrobił wobec nas.”  - stwierdził.
 
Jankowski zauważył, że jak dotąd nie spotkał się z żadną urzędującą głową państwa. „Niemniej jednak, nawet gdybym spotkał się z kimś kogo Pan uznaje za "dyktatora", pańska postawa jest przecież charakterystyczna dla przeciwników wolności myśli i słowa. Stawanie wobec siebie okoniem, wyklucza możliwość wymiany poglądów, a więc tym samym blokuje drogę mi, bym Pana do czegokolwiek przekonał lub Panu by odwiódł mnie Pan od błędnych, Pana zdaniem, idei.” – zarzucił członkowi Razem.
 
Sekretarz generalny ZMIANY kończąc swój list, przypomniał o represjach wobec jego partii i oskarżył członka Razem o „przyłączanie się (…) do nagonki na naszą formację. Przypominam, że wobec nikogo z nas, do tej pory żaden sąd nie wydał wyroku”.

Społeczność

SIERP i MŁOT