Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 105 gości.

Apel z okazji nadchodzącej 100. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej

da_zdrawstwujet.jpeg

Uważamy Rewolucję Październikową za najważniejsze wydarzenie w historii XX wieku. Podobnie jak Rewolucja Francuska w 1789 roku, rewolucja w Rosji w roku 1917 stanowiła początek nowej epoki. Tak jak Rewolucja Francuska obaliła ustrój feudalny i utorowała drogę do władzy burżuazji i rozwojowi kapitalizmu, tak samo Rewolucja Październikowa otworzyła drogę dla władzy proletariatu, rozpoczynając pierwszą po Komunie Paryskiej próbę budowy socjalizmu.
 
W nadchodzącym roku 2017 mija 100 lat od wybuchu Rewolucji Październikowej. Wiek po salwach z „Aurory” i szturmie na Pałac Zimowy wciąż żyjemy w okresie reakcji i tryumfu burżuazji, jaki nastąpił po upadku państw „realnego socjalizmu”.
 
Mając świadomość niełatwych warunków historycznych w jakich się znajdujemy, zapraszamy wszystkie polskie środowiska lewicowe do udziału w konferencji o tematyce historyczno-społeczno-politycznej, która odbędzie się w setną rocznicę Rewolucji Październikowej. Wszystkich zaintereowanych zachęcamy do nadsyłania referatów.
Kontakt: komitetrp@o2.pl; tel.: 602 833 514 (Ewa Balcerek) i/lub 504 699 231 (Piotr Strębski).

Społeczność

Lenin 666