Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Armaty zamiast masła! Niemiecki imperializm odbudowywuje potęgę militarną III Rzeszy. Wydatki na zbrojenia w Niemczech wzrosną o 300 miliardów USD rocznie!

merkel_nazi.jpg

(nazistowska Merkel - grafika autorstwa Greków wdzięcznych za zniszczenie kraju przez imperializm Niemiec i UE)

Jak podaje Polska Agencja prasowa, liczebność niemieckiej armii - Bundeswehry, ma wzrosnąć do 200 tysięcy z obecnych 178 tysięcy do 2024 roku. Ma wzrosnąć też liczba cywilnych pracownikow wojska. Jak oświadczyła minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen "Wyzwania, przed jakimi stoi obecnie Bundeswehra, są tak poważne, jak rzadko w jej historii". Niemieckie wojska biorą obecnie udział w operacjach w Mali i Afganistanie i stacjonują na Litwie.
 
Bundeswehra od czasu zjednoczenia Niemiec zmniejszyła swoje siły z 585 tysięcy do 166,5 tysięcy w lipcu 2016. W piątek 17 lutego kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że Niemcy podniosą wydatki na wojsko z 1.2 do 2% PKB. Oznacza to, że wydatki na wojsko wzrosną z obecnych 448 do aż 746 miliardów dolarów rocznie. Wzrost ten podyktowany jest zaleceniami NATO. Kwota 2% PKB w wypadku największej gospodarki Niemiec oznacza, że przed wspomnianym rokiem 2024, na niemieckie czołgi i rakiety przeznaczone zostanie kilka bilionów euro więcej niż gdyby utrzymać obecny poziom finansowania wojska.
 
Wzrost wydatków na zbrojenia w krajach NATO spowodowany jest wywołanym przez interwencję imperializmu USA kryzysem na Ukrainie, przyłączeniem Krymu do Rosji,wojną w Donbasie i masową antyrosyjską histerią wywoływaną przez gadzinówki na usługach NATO.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front