Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

ŚFZZ wydaje oświadczenie w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet

WFTU

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Światowa Federacja Związków Zawodowych (ŚFZZ) opublikowała oświadczenie, w którym wskazują na potrzebę walki klasowego ruchu związkowego o prawa ekonomiczne i społeczne kobiet.
 
 
Przesyłamy najserdeczniejsze pozdrowienia wszystkim działaczkom związkowym, które w ramach klasowego ruchu związkowego i ŚFZZ kontynuują walkę robotniczych pionierek i gratulujemy im odwagi i bojowości” - czytamy w oświadczeniu.
 
 
ŚFZZ zwróciła uwagę na „szczególne problemy, przed którymi stoją kobiety”, takie jak „brak koniecznego społecznego wsparcia dla macierzyństwa, niższe płace, bardziej elastyczne formy zatrudnienia, dyskryminacja na rynku pracy i brak wolnego czasu, który często uniemożliwia kobietom działalność związkową”.
 
 
Federacja zwróciła również uwagę na szczególnie ciężką sytuację imigrantek i ofiar imperialistycznych wojen.
 
 
Kończąc swoje oświadczenie ŚFZZ postulowała zwiększenie liczby kobiet w administracji związkowej i wezwała zrzeszone związki zawodowedo uczczenia Międzynarodowego Dnia Kobiet różnorodnymi działaniami i wydarzeniami, które wykażą potrzebę obrony praw robotnic”.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

marks