Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Polska: Wielotysięczne demonstracje z okazji Międzynarodowego Strajku Kobiet

dzień kobiet

Dokładnych danych jeszcze nie ma, ale wiadomo już, że Międzynarodowy Strajk Kobiet, zorganizowany 8 marca 2017 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zgromadził w skali całej Polski dziesiątki tysięcy uczestniczek oraz uczestników. Demonstracje odbyły się głównie w dużych i średnich miastach, ale zorganizowano je również w mniejszych ośrodkach, gdzie gromadziło się po kilkaset osób.
 
Według informacji podanych przez portal Strajk.eu, w Warszawie w kulminacyjnym momencie demonstracja liczyła ponad 17 tys. uczestników. Tłumy zapełniły również Plac Wolności w poznaniu, gdzie swoje przemówienie wygłosiła żona prezydenta miasta, Joanna Jaśkowiak. Po kilka tysięcy osób brało udział w manifestacjach w Katowicach, Wrocławiu oraz Olsztynie. Z kolei w Łodzi ponad tysiąc osób zgromadziło się pod siedzibą PiS-u, bry protestować przeciwko antykobiecym, dyskryminacyjnym praktykom rządu i działaczy tej partii. Międzynarodowy Strajk Kobiet wsparty został przez licznych intelektualistów i wiele znanych osobistości, w tym gwiazdy kina i muzyki.
 
W Warszawie, Lublinie i kilku innych miastach prawicowcy zorganizowali stosunkowo mało liczne kontrdemonstracje, na których niesiono drastyczne zdjęcia płodów czy symbolikę nacjonalistyczną i faszystowską.
 
Więcej o celach i postulatach Międzynarodowego Strajku Kobiet pisaliśmy wczoraj.

Społeczność

rot front