Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 89 gości.

Rząd przeciwny karom za zmuszanie do pracy w niedzielę

pis2.gif

W poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział, że stanowisko rządu w sprawie projektu zakazu handlu w niedzielę jest już właściwie przygotowane i „do dwóch tygodni maksymalnie” kwestia ta pojawi się na posiedzeniu Rady Ministrów.
 
 
Ono już jest wypracowane, właściwie przygotowane, wydyskutowane pomiędzy resortami. Powinno już pojawić się też na Komitecie Stałym (Rady Ministrów) i jak już przejdzie przez Komitet Stały, dopiero wtedy pojawi się na Radzie Ministrów” - stwierdził Bochenek.
 
 
Podkreślił, że rząd „jest za tym, żeby ograniczyć handel w niedzielę”, ale - zaznaczył - jest „pytanie, jak to ma wyglądać w szczegółach. Które podmioty będą mogły być otwarte, do których może godzin, bo różne rozwiązania funkcjonują w wielu krajach zachodniej Europe - w wielu krajach zachodniej Europy zakaz handlu w niedzielę funkcjonuje. Natomiast my jesteśmy definitywnie i jednoznacznie przeciwko karaniu więzieniem za naruszanie tego zakazu” - zaznaczył. „To jest element, który na pewno w tym stanowisku dość jednoznacznie wybrzmi” - podkreślił.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001