Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 68 gości.

Polska: ZNP organizuje strajk 31 marca

znp.jpeg

Związek został zmuszony do zorganizowania tak dramatycznego wydarzenia, jakim jest strajk” - ocenił w poniedziałek prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z partią Razem.

Wszystkim, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu - bardzo dramatycznym, bardzo spektakularnym, ale niestety koniecznym - chcę serdecznie podziękować i zachęcić ich do wytrwania i do tego, (...) aby nie dali się zastraszyć bezprzykładnej nagonce ze strony kuratorów oświaty i - o zgrozo! - także przedstawicieli <<Solidarności>>, związku o ogromnych tradycjach i dorobku, który sprzeniewierzył się idei braci związkowej” - powiedział Broniarz.

Apeluję do koleżanek i kolegów - nie dajmy się zastraszyć, nie dajmy się sprowadzić tylko i wyłącznie do tych, którzy realizują zalecenia władzy publicznej; nie dajmy się sprowadzić do poziomu konformistów i takich oportunistów, którzy boją się własnego cienia. To jest moment w którym każdy z nas może powiedzieć <<sprawdzam>> - zarówno sam siebie, jak i jak i zdolności organizacyjne ZNP” - stwierdził.

31 marca protestujący nauczyciele będą obecni w miejscu pracy, by zapewnić dzieciom opiekę, ale nie poprowadzą zajęć. Protest wymierzony jest we wchodzącą we wrześniu w życie reformę edukacji, która likwiduje gimnazja i wprowadza ośmioletnią szkołę podstawową, czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, a w miejsce zasadniczych szkół zawodowych - szkoły branżowe I i II stopnia.

Społeczność

dzierżyński