Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Sejm: Debata nad ZNP-owskim wnioskiem o referendum ws. reformy oświaty

znp.jpeg

Wszystkie kluby opozycyjne oraz Kukiz’15 opowiedziały się za przeprowadzeniem ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji podczas debaty sejmowej, która odbyła się w Sejmie w nocy z wtorku na środę. PiS opowiedział się za skierowaniem wniosku do komisji.

Debata nad wnioskiem, pod którym podpisało się ponad 910 tys. osób, trwała ponad 4 godziny, w tym ponad godzinę samo przedstawienie uzasadnienia do niego.

Proponowane pytanie referendalne brzmi: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”.

Wprowadzaniu reformy towarzyszyły kłamstwa, nieprawdy, powtarzane do tej pory; towarzyszył chaos, zamęt, a jednocześnie wprowadzenie wszystkich w błąd. Ale nie jest tak, że kłamstwo sto razy powtórzone stanie się prawdą” - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz uzasadniając wniosek.
 
Na zakończenie debaty wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że „do głosowania nad wnioskiem o przeprowadzenie referendum Sejm przystąpi w bloku głosowań”.
 
Uchwałę w sprawie referendum ogólnokrajowego Sejm podejmuje większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik