Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 59 gości.

Wielka Brytania: Policja i antyterroryści aresztują skrajnych prawicowców

Antyfaszyzm

Jedenastu członków brytyjskiej neonazistowskiej organizacji National Action zostało aresztowanych podczas akcji przeprowadzonej przez antyterrorystów na całym terytorium Wielkiej Brytanii – donosi portal Strajk.eu. Zatrzymanym postawiono zarzuty przygotowywania aktów terrorystycznych, przynależności do nielegalnej organizacji i posiadania dokumentów związanych z terroryzmem.
 
National Action została wpisana na listę organizacji zakazanych w 2016 roku przez minister spraw wewnętrznych Amber Rudd. Bezpośrednią przyczyną takiego kroku było zamordowanie przez neonazistów członkini Partii Pracy Jo Cox. Minister Rudd oceniła NA w ten sposób: „rasistowska, antysemicka i homofobiczna organizacja, która szerzy nienawiść, gloryfikuje przemoc i promuje ohydną ideologię”.
 
Nie jest to pierwsza akcja służb państwowych wymierzona w neonazistów z National Action. Przed rokiem aresztowano dwudziestu dwóch jej członków. W Wielkiej Brytanii przynależność do nielegalnych organizacji bądź namawianie do ich wspierania jest przestępstwem, i to surowo karanym – grozi za nie dziesięć lat pozbawienia wolności.

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna