Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Polski MSZ popiera madryckie represje w Katalonii

Katalonia

W poniedziałek polskie MSZ wydało oficjalne oświadczenie, w którym poparło represje hiszpańskiego rządu wobec Katalończyków.

"W pełni respektujemy zasady suwerenności, integralności terytorialnej i jedności Królestwa Hiszpanii" - czytamy w oświadczeniu. Polskie MSZ podkreśla dodatkowo, że kwestie sporne między Madrytem a Barceloną "stanowią wewnętrzne sprawy Królestwa Hiszpanii".

"Wyrażamy nadzieję na szybkie ustabilizowanie sytuacji w Katalonii. Ufamy, że rząd Hiszpanii i władze Katalonii ułożą wzajemne relacje zgodnie z konstytucją Królestwa Hiszpanii i obowiązującym prawem" - czytamy w oświadczeniu powtarzającym madrycką narrację i nawołującym do rozwiązania kryzysu na warunkach rządu centralnego.

MSZ wyraża również nadzieję, że zażegnanie sporu obejdzie się "bez wymuszania rozwiązań siłowych i ulicznych demonstracji" - stawiając znak równości między Katalończykami korzystającymi z demokratycznego prawa do zgromadzeń a aparatem represji, na którym rzekomo "wymuszono" bestialskie ranienie prawie 900 osób.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

che rebel