Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 105 gości.

Polska: Pracownicy lotniska im. Chopina rozpoczną uliczny protest

Strajk

Osoby zatrudnione na lotnisku im. Chopina, czyli w największym polskim porcie lotniczym, zamierzają protestować pod siedzibą Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – informuje portal Strajk.eu. Kierownictwo lotniska usiłuje zastopować demonstrację, np. nie udzielając urlopów na żądanie członkom personelu chcącym wziąć w niej udział.
 
Od miesięcy między pracownikami a zarządem portu lotniczego trwa spór zbiorowy, który znalazł się w impasie; protest pod ministerstwem jest próbą wyjścia z tegoż. Związkowcy organizujący demonstrację twierdzą, iż ich jedynym żądaniem jest utrzymanie gwarancji płacowych. Zarząd podnosi, że domagają się oni również podwyżek i odpraw w wysokości 36 pensji, czemu z kolei związki zawodowe przeczą.
 
Wynagrodzenia personelu lotniska zostały znacznie ograniczone w wyniku terapii oszczędnościowej, którą wdrożono podczas kryzysu gospodarczego w latach 2007-10. Przeprowadzona wówczas restrukturyzacja spowodowała, że udział płac w kosztach operacyjnych przedsiębiorstwa wynosi tylko 35 proc.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Sierp i młot