Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Prezydent zwiększa wydatki na armię. Rząd zamraża płace budżetówki.

wojsko.jpg

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę zwiększającą udział wydatków obronnych z minimum 2 do co najmniej 2,5% PKB. "To ważny element realizacji naszego programu budowy bezpiecznej i silnej Polski" - powiedział prezydent.

Przypomniał, że zobowiązanie "sojusznicze jest bardzo proste – minimum dwa procent PKB rocznie musi być wydatkowane na obronność". "Dotychczasowy problem polegał m.in. na sposobie liczenia w naszym kraju tych dwóch procent PKB - liczyliśmy je w stosunku do budżetu, wyników finansowych roku poprzedniego" - podkreślił.

"Ale to niejedyne postanowienie; idziemy znacznie dalej. Ta ustawa przewiduje generalny wzrost wydatków na obronność" – powiedział Duda, przypominając, że mają one w 2020 wynieść 2,1%, a w latach 2030 i następnych co najmniej 2,5% PKB.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy okołobudżetowej na 2018 r., który przewiduje m.in. zamrożenie funduszu płac w budżetówce. Centrum Informacyjne Rządu wyjaśniło, że projekt jest ściśle związany z projektem budżetu na przyszły rok i zapewnia jego prawidłową realizację.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

1917 rev