Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Rzecznik MW powiedział za dużo. Pławski ustępuje z zarządu Marszu Niepodległości

mlodziez_wszechpolska_HEAD.jpg

We wtorek wieczorem rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski ogłosił na Twitterze swoją decyzję o dymisji z funkcji członka zarządu Marszu Niepodległości "w związku z medialnym szumem" wokół niedzielnego wywiadu udzielonego tygodnikowi "DoRzeczy".

Pławski powiedział w wywiadzie m.in. "My [tzn. MW] patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem". "Uważamy, że czynnik rasowy, czynnik etniczny jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy. (…) Niestety dyskurs publiczny został przesunięty mocno w lewo, i każdego kto mówi o takich kwestiach jak kolor skóry czy ogólnie etniczność, próbuje się dyskredytować. W haśle „Biała Europa” nie ma naszym zdaniem nic złego" - kontynuował.

Próbując ratować swój wizerunek ZG Młodzieży Wszechpolskiej, odciął się w opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu od wypowiedzi swojego rzecznika. Pławski oddał się do dyspozycji władz organizacji.

Społeczność

Ochotnik