Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Gowin zapowiada ulgi podatkowe dla burżujów

Gowin-1.jpg

"Ulgi podatkowe to najważniejszy instrument wspierania przedsiębiorczości" - mówił w środę w Gdańsku wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin był gościem uroczystego posiedzenia senatu Politechniki Gdańskiej zorganizowanego z okazji jubileuszy kilku uczelnianych organizacji.

"Za sprawą tej ustawy [tzw. drugiej ustawy o innowacyjności] od 1 stycznia 2018 roku przedsiębiorca, który zainwestuje złotówkę w badania i rozwój, będzie mógł sobie odpisać od podstawy opodatkowania 2 zł" – powiedział Gowin. Dodał, że ustawa przewiduje "jeszcze korzystniejsze rozwiązania dotyczące centrów badawczo-rozwojowych".

Po wejściu w życie tych rozwiązań staniemy się krajem, który należy do ścisłej światowej czołówki, jeżeli chodzi o tworzenie warunków, przynajmniej podatkowych warunków, do rozwoju innowacyjnej gospodarki i badań” – stwierdził Gowin.

Dodał również, że ulgi podatkowe to jest "ten najważniejszy instrument wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności, a drugim instrumentem są dotacje, które w przypadku innowacyjności przyznawane są przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju". Innymi słowy koszt innowacji przerzucony zostanie z kapitalistów na podatników, czyli w ostatecznej instancji na proletariat.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia