Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

USA nakłada sankcje na chińskie firmy handlujące z KRLD

USA_CHRL.jpg

Władze Chin wyraziły w środę sprzeciw wobec nowych jednostronnych sankcji nałożonych przez USA na chińskie firmy handlujące z KRLD.

Rzecznik prasowy chińskiego MSZ Lu Kang powtórzył, że Chiny sprzeciwiają się jednostronnym sankcjom, nakładanym przez inne kraje w celu wywarcia presji na Koreę Północną. Zaznaczył, też że Chiny "ściśle i w całości wdrażają" międzynarodowe sankcje, zaaprobowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

"Jeśli okaże się, że chińskie podmioty lub osoby fizyczne prowadzą działalność w Chinach, która narusza nasze prawa i przepisy lub nasze zobowiązania międzynarodowe, będziemy traktować te sprawy poważnie i zgodnie z prawem" - zaznaczył Lu.

We wtorek amerykańskie ministerstwo finansów nałożyło nowe sankcje na 13 podmiotów gospodarczych, głównie północnokoreańskich, a także na 4 chińskie firmy handlowe, czy północnokoreańskie firmy działające w Rosji, Kambodży i Polsce.

12 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie zaostrzyła sankcje przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, ograniczając m.in. dostawy paliw dla tego kraju i wprowadzając zakaz importowania północnokoreańskich tekstyliów. Była to dziewiąta od 2006 roku rezolucja RB ONZ w sprawie sankcji wobec Korei Północnej za jej obronny program nuklearny i rakietowy.

Społeczność

UPA